Nákupy na HK – HobbyKing – CLO/DPH

Tak jsem si objednal balíček na internetu z oblíbeného Honkongu HobbyKing, no to jsem si dal.

Potřeboval jsem nějaké konektory, motor, regulátor, batery monitor na lipo (experimentuji s E-Revem v LiPo provedení). No co vám budu povídat , cena se vyšplhala na 106USD + poštovné 25USD, celkem asi 131USD.

Doklikal jsem objednávku. Nějak mi uniklo, že Hobbík deklaroval jen 31USD + poštovné. Nicméně mě i zajímalo co se bude dít a tak jsem dokončil objednávku.

Balík dorazil extrémně rychle, ale zjistil jsem, že je na podací poště 12000, Celní sklad pošty. Tak sem tam volal co se děje, ře prý neví jestli je to na firmu či nikoli.

Dostavil jsem se následující týden s tím, že vše osobně vyřídím. Podal jsem všechny papíry s tím že doplatím DPH z částky 31+25USD a půjdu. Jdu k jednomu okénku „Příjem“ tam se mě paní zeptala, co chci, vzala si od mě papíry a řekla že od teď nesmím s papíry z budovy! Jsem vězeň. A ať prý přejdu k celníkům, jiná místnost jiné dveře, 6x přepážka. Bylo ihned volno, rychlost mě překvapila, vlezl jsem tam.

Dal jsem celnici papíry (babizně) a ta hned spustila: „HobbyKing to my známe, tam se dá nastavit snížena cena skutečné hodnoty zboží, podívám se na internet, kolik to doopravdy stojí“ . No a jak řekla tak učinila. Poslala mi sednou na židly před okénko a na mě už šli mrákoty společně smíchané se vztekem. Zavolala si mě. „Ty ceny nějak nesedí, pane. M., mě to vychází ne na 30 , ale na 90USD. Stavte se příště s dokladem. Stačí screenshot z web obchodu“. To se mi dotklo, protože jsem tam nechtěl znovu a náhodou jsem to měl u sebe, tak sem vytáhl sumář, kde bylo 106USD. Babizna si mě změřila a pravila: „Proč jste mi to nedal dříve ? Jak jste věděl, že to máte mít sebou.“ Vypadala dost nasraně. Já už jen mlčky odsekával s tím že ať mi to vyměří ať už můžu jít doháje. Vypočítala to na 545kč. Sdělila mi , že si mě dá na BlackBook a příště to už bude ve správním řízení. U vedlejšího okénka jsem zaplatil, taky si to mohli podat mezi sebou. Celníci fakt nemají co dělat. A se slovy, vraťte se na poštu k okénku 2 pro další pokračování, sem se vypařil. Babu sem 3x proklel, ať se její hovno stane ježkem. Procedil sem mezi zuby, že to ten stát má skvěle zařízený a zmizel sem. Nemělo cenu cokoli říkat.

Okénko č.2 mě dorazilo. Musíte zaplatit 96kč skladné. Tak sem to zaplatil, se slovy, ať si za to Kalousek koupí nové boty, že mě celé tahle situace sere a bába mě poslala do výdeje skladu, kde mi dali moje  HK věci.

Suma:

2800,- pay pal pro HK
564,- DPH
96 Skladné
——————–
celkem : 3441
 

PS:

– DPH se vypočítává včetně ceny poštovného !

Příspěvek byl publikován v rubrice RC modelářství. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Nákupy na HK – HobbyKing – CLO/DPH

 1. Jerry! napsal:

  Vzlyk .. pošta … ukápla mi slza krve z čepele nože. V kombinaci s celníky .. chesus marja, někdy asi uspořádám občanské nepokoje a půjdem to vypálit! Těžko říct, jestli jsou hůř nastavený zákony, nebo jsou hůř nastavený ty báby za okýnkem…

 2. Roman napsal:

  To je ještě dobrý.. Mě takhle také přišel balík, z Banggoodu a číňani tam hodili sníženou cenu o blbé dva dolary vyšší, než je minimální u nás… Takže mě to stálo 700.- DPH a 550.- za vyřízení přes DHL, s***ě jedny zlodějský!

  • jenik napsal:

   Oni stejně koukají co v tom je a snaží se odhadnou cenu. Kamarád skutečně prokázal že uhradil 10USD včetně přepravy, to mu uznali, ale aby to dostal, tak musel zaplatit 80kč manipulaci a uskladnění české poště. Jojo, kocourkov :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*