Hosting na WEDOSu

Už asi měsíc je přesunut hosting na WEDOS. Socka má odlehčený provoz, to je starý web server, a veškerá data jsou na WEDOSU a to včetně galerie, která má 11Gig.Měl jsem pouze jeden drobný problém, kde jsem musel administrátorovi Wedosu dokázat, že tento datastorage pro galeri není záloha mého HDD, ale jsou to opravdu data pro front end foto.mracek.org. Což nebyl žádný problém.

Co se týče výkonu serverů a nastavení PHP/SQL jsem na tom dnes lépe ! Socka měla jen 8 MB Memory limit, pravděpodobně default PHP nastavení, nyní mám 32MB. Můj server nedokázal zpracovat fotku z mého EOSe (5MB) při uploadu, Wedos ano. Pokud bych se měl komentovat hosting na Pípni.cz, kde jsem měl jednou jeden hosting free včetně domény, tak tam jsem pracoval z obrázky pod 100kb. Výkon a rychlost zobrazování je naprosto perfektní, rychlejší než lokálně. Za cca 400kč ročně je to super.

Malinko jsem bojoval s .htaccess souborem. Já jsem totiž do teď používal rewrite přímo v Apache web serveru a to ve virtuals.conf jsem měl nastaveno, že jakýkoli podadresář v daném virtuálu je subdoména 3tí úrovně. Toto jsem si přál vyrobit i na wedosu, což se mi nedařilo, ale nakonec jsem došel k celkem funkčnímu řešení.

Příklad toho jak to mám na Socce:#
# M R A C E K . O R G
#
#<VirtualHost *:80>
#    DocumentRoot /var/www/virtuals/mracek.org/
#    ServerName www.mracek.org
#    ServerAlias mracek.org mracek
#</VirtualHost>
#<VirtualHost *:80>
#    VirtualDocumentRoot /var/www/virtuals/mracek.org/%1/
#    ServerName *.mracek.org
#    ServerAlias *.mracek.org
#</VirtualHost>

Tímto jednoduchým způsobem jsem zajistil, že jakýkoli adresář v podadresáři domény je automaticky subdoménou třetí úrovně. Tedy neco.mracek.org je to samé mracek.org/neco .

No a z tohoto mi vypadlo toto:

#Options -Indexes +FollowSymLinks
#php_flag register_globals on

RewriteEngine On
RewriteBase /

#RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/\w/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/neco/
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.mracek\.org$ [NC]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]+)\.mracek\.org
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/%1 -d
RewriteRule (.*) %1/$1 [L]

# symbolicke linky
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^rcmodely.mracek.org
RewriteRule (.*) http://rcm.mracek.org/$1 [R=301,QSA,L]

# subdomeny - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule [^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

Defakto pokud vyrobím podadresář v rootu domény, a zadám ho do linku prohlížeče, tak script skončí s chybou, dokud nedopíši tento adresář do této podmínky:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/adresar/

Takže manuálně udržuji existující adresáře v tomto skriptu. Zkoušel jsem to i automaticky, ale docházelo k zacyklení. Vzdal jsem to po několika hodinách a spokojil jsem se s tímto řešením. Není to tak jak bych si představoval, ale funguje to !

Měl jsem spoustu symbolických linků v dané doméně, která se pomocí FTP přístupu nedají vyrobit, tak ty symlinky, které ukazovali na existující adresáře řeším zápisem RewriteCond a přepíši ho tak, že se změní i odkaz v adrese prohlížeče. Tak aby to bylo na první pohled zřejmé, že se klient dívá už na něco co není a bylo to přesměrováno. Dalo by se to i podstrčit. Google pomůže jak na to.

Mám vyzkoušeno: PhpRS, WordPress, BlogCMS, Php Gallery 2.x, FTP, MySQL, phpmyadmin.

Závěrem bych mohl jen dodat pouze toto: Hosting na Wedosu je přesně to, co jsem hledal. Doufám, že takto zůstane nastaven dlouho !

J.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice IT. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*